Základnými prvkami celého projektu sú snaha o návrat blokovej zástavby pri zohľadnení aktuálne platných predpisov, ľudská mierka bez výškových budov, preferencia peších a cyklistov, či rozdelenie areálu na živšiu a kľudovú časť.
Corwin potvrdil zámer zachovať aj viacero pôvodných stavieb vrátane dominanty celého priestoru – bývalého sila. Zároveň sa nevzdáva myšlienky postaviť v Palme prvú viacpodlažnú kancelársku drevostavbu na Slovensku.
Pri procese tvorby by developer chcel použiť certifikované drevo z udržateľného lesníctva. Tento zámer spôsobí predraženie oproti železobetónovej konštrukcii. Kvôli tomu sa celé prostredie Palmy zameriava na tých ľudí, ktorým nie je ľahostajná ekológia a trvalá udržateľnosť, pričom sú si ochotný za to aj zaplatiť.
Otvorený areál s dostatkom verejných priestorov by mal podľa predstáv priniesť do lokality viaceré služby, ktoré v nej aktuálne chýbajú. A chýbať by ani nemali dažďové záhrady či vodný prvok.
Developer pritom preferuje menšie prevádzky ako sú kaviarne, reštaurácie, kaderníctva či lekárne. Nezabúda však na verejné služby ako napríklad škôlka, bývanie pre seniorov s príslušným zázemím či priestory pre zdravotnícke prevádzky.
„Našim cieľom je zmeniť zanedbaný brownfield na nové lokálne centrum pre severnú časť Bratislavy. Chceme priniesť na toto územie vhodný mix rôznych funkcií od práce, cez obchod, služby až po bývanie. A to tak, aby táto štvrť „žila“ ráno, cez deň i večer. Aby nebola bratislavskou „spálňou“, čo je prípad Petržalky. Ale ani „pracovňou“, na ktorú sa mení tzv. nový downtown,“ povedal pre Asb.sk v auguste minulého roka Filip Gulan, zástupca manažéra rozvoja projektov.